Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2

Ak ešte nemáte program na najbližšie dva týždne, pozývame vás do Rosenfeldovho paláca, kde sa uskutoční už druhý ročník podujatia Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2,  ktorý sa opäť viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť. Zámerom projektu je cez zážitkové tvorivé aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu ďalších umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia. Témami druhého ročníka projektu budú: Dekoratívnosť Alfonza Muchu, Van Goghova nepokojná myseľ, Matisse a dekupáž a Surrealistický svet Salvatora Dálího.

Malé dejiny umenia 2 alebo leto s umením sú tento rok súčasťou nultého ročníka festivalu Ignácove dni. Ako pôvodný majiteľ Rosenfeldovho paláca Ignác Rosenfeld rád prijímal hostí, aj kultúrne centrum Rosenfeldov palác chce pokračovať v jeho tradícii.

Workshop pre dospelých. Lektor Mgr. art., MgA. Michaela Mikovčáková.

Workshop pre dospelých. Lektor Mgr. art. Andrej Mazúr.

Workshop pre dospelých. Lektor Mgr. art. Pavla Lazárková Trizuljaková, PhD.

Workshop pre dospelých. Lektor Mgr. art. Daniela Mládenková.
Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť! (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289).
ℹ️ Viac info o programe Ignácových dní aj Malých dejín umenia → https://bit.ly/3RgsrIG
? Hlavný partner projektu Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2 je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *