Workshop Tvorba plánu rozvoja publika

Štúdio Mestského divadla Žilina v spolupráci s Mestským divadlo Žilina realizujú v dňoch od 26. do 27. mája intenzívny dvojdňový workshop CESTY K NOVÉMU PUBLIKU / TVORBA PLÁNU ROZVOJA PUBLIKA.

Jedinečná a intenzívna príležitosť, ako si vytvoriť plán na rozvoj publika pre vaše divadlo či kultúrne centrum pomocou osvedčených spôsobov práce. Stretnutia budú prispôsobené vašim vlastným potrebám a východiskovým bodom a budú zahŕňať interaktívne a participatívne cvičenia, ako aj príležitosti na diskusiu o dôležitých témach vrátane rôznych predstáv o rozvoji publika. Workshop vedie Jonathan Goodacre, hlavný konzultant a medzinárodný expert pre The Audience Agency.

Rozvoj publika sa stáva v Európe veľkou témou. Na rozdiel od marketingu, ktorého cieľom je zvyšovanie počtu návštevníkov/divákov, sa rozvoj publika zameriava na rozsah angažovania publika a budovanie vzťahov s publikom, ktoré pomocou zapojenia a zvýšenia zážitku publika dosiahnu väčšieho pochopenia umenia a jeho ocenenia.

TERMÍN
26. mája od 10:00 do 17:00
27. mája od 10:00 do 13:00

MIESTO
Mestské divadlo Žilina

SYMBOLICKÝ POPLATOK:  10 €
LEN PRE PRIHLÁSENÝCH ÚČASTNÍKOV A ÚČASTNÍČKY
POČET MIEST OBMEDZENÝ
V PRÍPADE POTREBY PRE VÁS ZABEZPEČÍME JEDNODUCHÉ UBYTOVANIE ZDARMA.

KONTAKT NA PRIHLÁSENIE
palencikova@divadlozilina.eu


Jonathan Goodacre je zodpovedný za medzinárodnú prácu pre The Audience Agency so sídlom vo Veľkej Británii. Agentúra The Audience Agency spolupracuje s umeleckými a kultúrnymi organizáciami z celého sveta a je známa svojou prácou na vývoji systému zhromažďovania údajov a podávania správ z nástroja Audience Finder. Jonathan Goodacre sa špecializuje na hodnotenie a rozvoj publika a je súčasťou tímu, ktorý hodnotil Galway 2020 Európske hlavné mesto kultúry. Viedol výskum projektu Asset, ktorý skúmal európske divadelné publikum a je súčasťou prebiehajúceho partnerstva Adeste, ktoré vyvíja inovatívne modely práce s publikom a účastníkmi. Súčasná a nedávna práca zahŕňa aj projekt Future Museums, iniciatívu British Council International Digital Collaboration, ktorá prebieha v 40 krajinách aj s umeleckými festivalmi v Indii.

Jonathan Goodacre je školiteľom European Diploma v manažmente kultúrnych projektov (so sídlom v Bruseli), v Akadémii Európskeho hlavného mesta kultúry a na Letnej škole Vyšehradského kultúrneho dedičstva v Krakove v Poľsku. Pôvodne vyštudoval sociológiu na University of York, potom dve desaťročia pracoval v rôznych kultúrnych organizáciách od populárnej hudby až po experimentálne performancie, od roku 2013 pracuje pre The Audience Agency.

Užitočné webové odkazy:
https://www.theaudienceagency.org/

http://www.adestepplus.eu/

http://connectingaudiences.eu/

http://www.asset4arts.eu/

KONFERENCIU Z VEREJNÝCH ZDROJOV PODPORIL FOND NA PODPORU UMENIA.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *